אנטוורפן – Antwerp

אנטוורפן ידועה בעולם בזכות הסחר השוקק ביהלומים המתקיים בה, והיא העיר השניה בגודלה בבלגיה. העיר גדולה, ויש בה מספר מוקדי עניין, קתדרלות ומוזיאונים. העיר ידועה כביתו של הצייר המפורסם רובנס שחי ועבד בה, וחלק מיצירותיו מפארות את קירות המוזיאונים שבעיר.

אטרקציות ודברים לראות ולעשות בעיר אנטוורפן

גן חיות 

גן החיות של אנטוורפן, מעבר לחיות הרבות שחיות בו, הוא חוויה אומנותית. המקום שוכן בבניין מקסים מהמאה ה-19, ויש בו עבודות אמנות. כדאי לקחת את אחד הסיורים במקום. אך בכל מקרה זו חוויה מיוחדת, ממש בתוך העיר.

הקתדרלה בה קבור רובנס – St. Jacobskerk

בקתדרלה קבור רובנס שמת במאה ה-17, ובני משפחתו, ומוצגות בה עבודות של האומן. רוב התיירים מבקרים דוקא בביתו של רובנס, למרות שהיצירות הידועות פזורות בקתדרלות שבעיר. הביקור בקתדרלה יהיה חוויה מעניינת לחובבי אדריכלות, הסטוריה ואמנות.

הקתדרלה הגותית – Onze Lieve Vrouwe

בעיר יש מספר קתדרלות, אך זו בהחלט אחת המרשימות שבהן. הקתדרלה היא הקתדרלה הגותית הגדולה בבלגיה, ובתוכה יש עבודות מצוינות של רובנס, מה שמהווה את מוקד המשיכה העיקרי אליה.

המוזיאון הימי בטירת הסטין – The Steen

אנטוורפן מציעה מספר מוזיאונים טובים לאמנות פלסטית, אך למי שרוצה מעט לגוון, המוזיאון הימי תהיה אופציה טובה. המוזיאון נמצא בתוך הטירה העתיקה שבעיר, ומוצגת בו תערוכה יפה של סירות, כלי שיט, והסטוריה ימית. מעניין.

חוויה בבריסל מתחילה כאן