מותג בירה בלגי

למרות שהיה לי העונג לנסוע לבלגיה פעמים רבות, הבירה (או הבירה האהובה עליי) היא לא משהו שאוכל לבחור בקלות. אני קצת סנוב וקשה להגיד לאיזו בלגיה כדאי לבקר, אבל אנסה להציע לך כמה מהעסקאות הטובות ביותר מבלגיה שנראות לי נכונות. אחרי שבועיים בבלגיה (כולל שני סיורי אוכל בלגיים, שאחד מהם התמקד אך ורק בבירה ושוקולד), אני שמח לדווח שיש הרבה בירות נהדרות לבחירה, אבל גם כמה שהם קצת סנובים.

פלמית היא אחת הבירות הפופולריות ביותר בבלגיה, ובירות מהחבית בדרך כלל יקרות מעט יותר מבירות הבקבוקים שלהן, אך עדיין טובות מאוד.

InBev – מייצרת בירות מהחבית מבלגיה והיא זמינה במספר מדינות אירופאיות. מותגי בירה בלגיים, כמו פלמית, המיוצרים על הברז, אך גם בארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד. בירות אירופאיות, המיוצרות על ידי InBEV ובמדינות רבות אחרות באירופה ובמזרח התיכון, זמינות זה מכבר בכמה מדינות אירופאיות.

בבלגיה ישנם בתי קפה המציעים בירות בלגיות באופן בלעדי ובעיקר, כמו גם מספר ברים ומסעדות עם מותגי בירה בלגיים.

קונג'ה מפעילה גם שתי מסעדות בדרום קליפורניה, וברים בבריסל ובאנטוורפן מייבאים גם בירות מלאכה זרות, במיוחד מבריטניה, הולנד, דנמרק ואיטליה. ברים לבירות מלאכה וחנויות בקבוקים יש בשפע, אך קמעונאים מדווחים כי הפופולריות של בשר טלה, סו ובירות בר, שצברו פופולריות בארה"ב ובאזורים אחרים בעולם בשנים האחרונות, האטה. המסורת והמורשת ארוכת השנים של הבירה הבלגית מאבדות את כוח המשיכה שלהם לשתייני בירה מלאכה של ימינו, האובססיביים למצוא בירות חדשות לשוק ", הוסיף ג'יארדינה. המשיכה של בירות בלגיות כמותג בירה מסורתי התערערה על ידי עלייה של מבשלות בירה כמו MillerCoors, Budweiser ו- Bud Light.

כמה מבשלות מלאכה אלה הפריכו זאת בכך שקידמו את הבירות שלהם כמבשלות "בלגיות". הדבר המיוחד בבירות בלגיות הוא שאפילו חובבי בירה מתחבבים יכולים לבחור אותם.

בירות בלגיות, במיוחד למביקה וחיטה, משתמשות בבירה במלואה לטעמים הטובים והמורכבים ביותר. בירות בלגיות הן ייחודיות מכיוון שכולן טועמות ומבוססות על דבר אחד: שמרים, בין אם בצורה של כשות, מאלט, שעורה, חיטה, שיפון או מלט שעורה.

לא משנה באיזו עיר תבקרו, תגלו שהבלגים לא ממש עוסקים בכשות. בירה בלגית היא עסק גדול עבור המקומיים והם לוקחים את מבשלות הבירה שלהם בכבוד רב. אנו מכבדים זאת כמה מהבירות הבלגיות האותנטיות הטובות ביותר שבדקנו אי פעם כאן בבאר מומחיות, עוד מהמהדורה הראשונה שלנו בשנת 2009. קבוצת Beerwulf תצטט את הבירות הבלגיות האהובות עליהן לרוב, אך זו תמיד הייתה הבירה המפורסמת ביותר. זה חשוב הרבה יותר מכל בירה אחרת, מכיוון שתעשיית הבירה הבלגית, ובמיוחד סצינת בירות האמנות המקומית, היא העסק הגדול ביותר עבור המקומיים.

בלגיה היא ביתם של כמה מבשלות הבירה הגדולות בעולם, עם מספר מותגי בירה עצמאיים המתבשלים במבשלות מיקרו, כולל פילזנר אורקל, הייניקן ורבים אחרים. דובל היא אחת הבירות הפופולריות בבלגיה והיא ידועה גם בעולם. הופקה על ידי מבשלת בירה קטנה בלובן, העיר השנייה בגודלה בבלגיה (אחרי אנטוורפן), והיא הייתה אחת הבירות המובילות בבלגיה במשך שנים והיא כה פופולרית שהיא מספר אחת.

כשמדובר בבירה בלגית, יש הרבה מה לאהוב ויש משהו לכל טעם. יש הרבה בירות וסגנונות שונים לבחירה, מה שאומר שיש הרבה מה לגלות. להלן שלושה סגנונות בירה בלגיים המגדירים באמת את מעצמות הבישול של המדינה.

בירות בלגיות מיוצרות במדינות אחרות ואולי אינן דומות לסגנון האופייני לבלגיה. סגנון ה- IPA הבלגי מיוצר עם שמרים בלגיים ואין לבלבל אותו עם בלגית חיוורת בלה, סוג של בירה עם מאפיינים דומים ל- IPA.

המותגים המובילים כוללים את כריסטאל, שנרקח על ידי אלקן מייס, חברת בת של היינקן, ואינבב, שנרקח באותה שמרים כמו טראפיסט, אחת הבירות הפופולריות בבלגיה. ברחבי העולם, רק עשר מבשלות בירה מורשות לכנות את בירותיהן "טראפיסטים", שש מהן מבושלות בבלגיה.

משקה השוקולד והקפה האופייני חסר את הכוח הקשור לבירה בלגית, והבירות הבלגיות המסורתיות המיוצרות על ידי מבשלות בירה מודרניות (כולל "הבירות הבלגיות" הקלאסיות עולות הון קטן. הם מבוקשים על ידי מי שמחפש בכבוד לבירות שאין כמותן כמעט בכל איכות מלאכה. "בירה בלגית" מסורתית המיוצרת על ידי מבשלות בירה מודרניות (כולל בירות "קלאסיות" "בלגיות") עולה כסף רב, לרוב בין 1,000 ל -2,500 דולר לבקבוק.

חוויה בבריסל מתחילה כאן